Miesiączka w dniu ślubu - jak przesunąć jej termin?

Witam. W dniu, w którym na pewno dostanę miesiączki, jest mój ślub. Bardzo nie chciałabym w ten dzień go mieć. Jak i czym mogę przesunąć miesiączkę i - co najważniejsze - czy jest to bezpieczne? Obecnie nie stosuję żadnych tabletek antykoncepcyjnych (uważam, że mają niedobry wpływ na kobiecy organizm). Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jedynym sposobem na przesunięcie terminu miesiączki jest zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych. W tym celu konieczne jest przyjęcie dwóch opakowań z rzędu, co oznacza, że pierwszą tabletkę powinna Pani przyjąć co najmniej miesiąc przed planowanym terminem.
Jeżeli zdecyduje się Pani na  tę formę, konieczna będzie wizyta u ginekologa, który po wykluczeniu przeciwwskazań przepisze Pani odpowiedni preparat.
Pozdrawiam