Miesięczna przerwa, kiedy wziąć tabletkę?

Witam serdecznie. Chciałam zapytać, czy to prawda, że należy robić sobie przerwę raz w roku w braniu tabletek antykoncepcyjnych? Spotkałam się z dwiema sprzecznymi opiniami. Mój lekarz mówi, że należy bo sobie ,,jajniki poblokuje". Mam pytanie, kiedy powinnam wziąć tabletkę, skoro teraz postanowiłam zrobić miesiąc przerwy? Bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Z medycznego punktu widzenia nie ma istotnych wskazań do wykonywania takich przerw. Przyjmując prawidłowo tabletki antykoncepcyjne robi Pani 13 7-dniowych przerw w roku, a co za tym idzie, nie przyjmuje Pani tabletek przez 91 dni w roku! To 3 miesiące!

Jeśli postanowiła Pani zrobić miesięczną przerwę, to powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie w pierwszym dniu miesiączki.