Czy będę w ciąży jeśli wzięłam tabletkę po 16h?

Powinnam wziąć tabletkę o 21 w niedziele. Zapomniałam o niej, była to 19 tabletka i wzięłam tabletkę dopiero o godz. 13 i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Rano kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy powinnam wziąć wieczorem 20 tabletkę? Jakie jest ryzyko z jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Należy jak najszybciej przyjąć opuszczoną tabletkę. Następną o stałej porze jeżeli to nawet oznacza przyjęcia dwóch tabletek równocześnie i dalej kontynuować przyjmowanie tabletek. Następnie nie należy robić 7 dniowej przerwy tylko zacząć kolejne opakowanie tabletek. Krwawienie może wystąpić po zakończeniu drugiego opakowania lub też w trakcie przyjmowania może wystąpić krwawienie lub plamienie. Działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być wówczas zachowane.

Pozdrawiam