Mięśniaki widoczne podczas usg dopochwowego

panie doktorze mialam robione usg dopochwowe w czasie miesiaczki poniewaz mialam plamienia.W wyniku wyszło ze mam miesniaka wielkosci wisni i kilka malych.Prosze o wytlumaczenie czemu blona sluzowa wyniosla 16mm jajniki bez mian ciaza wykluczona. i czy przy miesniakach bola plecy. Dziekuje z gory....

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Mięśniaki mogą dawać dolegliwości bólowe czy być przyczyną dodatkowych krwawień. Powinna Pani być pod kontrolą ginekologa oraz stosować się do jego zaleceń.