Migrenowy ból głowy a wysokie ciśnienie, arytmia i astma

Witam prosze o rade moja mama od kilku lad dostaje systematycznie 3dniowy okropny bql glowy,okreslony jako migrenowy ale ten cas miedzy bqlami zmiejsza sie co do 3tygodni mama ma wysokie cisnienie arytmie astme itp jak to w wieku 70lat ale co mi nie daje spokoju to ze mama co jakis cas dostaje od tak we snie lub w dzien zawroty glowy zwlasza one wracaja gdy polozy sie na lewym boku prosze powiedziec co moze byc tego przyczyna i zgqry dziekuje.

Mama ma wiele schorzeń i pewnie zażywa wiele leków
Bóle " migrenowe " występują od jak dawna? Czym są leczone
Wskazana konsultacja NEUROLOGICZNA ze wszystkimi wynikami i spisanym lekami, z wynikami pomiarów RR i pulsu!
Pozdrawiam