Wysoki ciśnienie oczne i silne ból głowy

Dzien dobry, moja mama (60l) cztery dni temu na wizycie u okulisty (pierwsza wizyta od lat) stwierdzono wysokie cisnienie w oku (60-cisnienie oka), pani doktor skierowala mame na laserowe obnizenie cisnienia, zabieg byl wykonany 31.12.2015r., i od dzisiaj (02.01.2016r) ma silne bole glowy, z tylu glowy na wysokosci oka, ktore bylo leczone (tylko ta polowa glowy). Chcialam zapytac czy to naturalne objawy po zabiegu? nadmieniam, ze bol jest promieniujacy do kregow szyjnych. z gory dziekuje za odp.

W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.
Proszę też skonsultowac się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.