Migreny występujące co trzy miesiące

Witam! Od 10 lat średnio co trzy miesiące mam "migreny", tzn. rano budzę się z bólem głowy, nudności, światłowstręt. Przy gwałtownych ruchach przychodzą fale bólu w okolicach żołądka. Rano jest najgorzej, później w miarę upływu dnia przechodzi, a rano znów to samo. Zwykle trwa to 3-6 dni. Lekarze nie wiedzą o co chodzi. Próbowałam zmienić dietę, nic nie pomaga. Sądzę, że jest to spowodowane nieradzeniem sobie ze stresem, ale nie wiem jak temu zaradzić. Chodzę na psychoterapię. Ania

Witam,

świetnie, że korzysta Pani z psychoterapii, na pewno będzie to pomocne. Mam wrażenie, że zrobiła Pani wszystkie możliwe badania i poszła Pani też do każdego z możliwych lekarzy. Czasem warto wrócić do diagnozowania po jakimś czasie. Nie wiem, czy korzystała Pani z konsultacji u lekarza psychiatry. Jeśli nie może warto spróbować.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Jeśli jest Pani w psychoterapii warto dać sobie czas. Często zmiana wymaga cierpliwości i zaangażowanej pracy nim uda się zobaczyć wymierne efekty. Zachęcam do dalszego korzystania z psychoterapii i zaangażowania.