Mnogie ropnie w pachach

Witam serdecznie, Bardzo proszę o pomoc, bo juz tracę sily... Od kilku lat męczę się z ropniami mnogimi pach, treść ropna na chwile obecna nie jest możliwa do pobrania. Czy istnieje szansa, ze w obrazie krwi zostanie wychwycony gronkowiec/paciorkowiec przy ropniach mnogich pach? I czy takie badanie bedzie miarodajne czy wyłącznie badanie ropy? Boje sie zarazić dziecko, a przebywam za granica i tu problem HS jest bagatelizowany do "utrzymywania higieny". Dziękuję za pomoc.

Witam.
Najbardziej miarodajnym jest badanie posiewu z ropnia. Badanie krwi nie wychwyci obecności bakterii, która kolonizuje pachy. Można spróbować zrobić posiew z pachy pomimo braku ropy, bo być może jest Pani nosicielem jakiejś bakterii i jest szansa, że wyjdzie to w posiewie. Pozdrawiam i życzę zdrowia