Moja partnerka zażywa tabletki i miała biegunkę. Co mam robić?

Witam, mam na imię Adam. Moja dziewczyna wzięła tabletkę dnia 11 lipca, był to 2. dzień okresu. Dnia 17 lipca, czyli 6 dni po pierwszej tabletce, godzinę po przyjęciu tabletki miała lekką biegunkę, później przyjmowała i przyjmuje tabletki regularnie. Kochaliśmy się dnia 28 i 29 lipca bez zabezpieczeń, ale nie skończyłem w niej. Przyjmuje tabletki Y***. Stąd moje pytania: 1. czy tabletka się nie przyjęła i w jakim stopniu jest to możliwe? 2. czy traktować to jako pominięcie tabletki? 3. jaka jest szansa zajścia w ciążę? 4. co mam robić? Czekam na szybką odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Większość autorów podaje, że nasilenie biegunki musiałoby być niezwykle duże, aby mogło dojść do osłabienia antykoncepcyjnego działania tabletek (porównywalne z biegunką występującą w cholerze). Sądzę zatem, że działanie antykoncepcyjne w przypadku Pana partnerki nie było zaburzone.
2. Pomimo pkt. 1 zawsze bezpieczniej jest w takiej sytuacji traktować tabletkę jako pominiętą.
3. Sznasa zajścia w ciążę jest minimalna, ponieważ do zablokowania owulacji konieczne jest regularne przyjęcie 7 tabletek. Nawet jeśli tabletka nie wchłonęła się, to do stosunku doszło już po 7 kolejnych tabletkach.
4. Nie musi Pan robić nic. Zaznaczam również, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną i przed niczym nie chroni.