Moja partnerka zażywa tabletki i miała biegunkę. Co mam robić?

Witam, mam na imię Adam. Moja dziewczyna wzięła tabletkę dnia 11 lipca, był to 2. dzień okresu. Dnia 17 lipca, czyli 6 dni po pierwszej tabletce, godzinę po przyjęciu tabletki miała lekką biegunkę, później przyjmowała i przyjmuje tabletki regularnie. Kochaliśmy się dnia 28 i 29 lipca bez zabezpieczeń, ale nie skończyłem w niej. Przyjmuje tabletki Y***. Stąd moje pytania: 1. czy tabletka się nie przyjęła i w jakim stopniu jest to możliwe? 2. czy traktować to jako pominięcie tabletki? 3. jaka jest szansa zajścia w ciążę? 4. co mam robić? Czekam na szybką odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam.

1. Większość autorów podaje, że nasilenie biegunki musiałoby być niezwykle duże, aby mogło dojść do osłabienia antykoncepcyjnego działania tabletek (porównywalne z biegunką występującą w cholerze). Sądzę zatem, że działanie antykoncepcyjne w przypadku Pana partnerki nie było zaburzone.
2. Pomimo pkt. 1 zawsze bezpieczniej jest w takiej sytuacji traktować tabletkę jako pominiętą.
3. Sznasa zajścia w ciążę jest minimalna, ponieważ do zablokowania owulacji konieczne jest regularne przyjęcie 7 tabletek. Nawet jeśli tabletka nie wchłonęła się, to do stosunku doszło już po 7 kolejnych tabletkach.
4. Nie musi Pan robić nic. Zaznaczam również, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną i przed niczym nie chroni.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy moja partnerka może mieć Borderline?

Witam Podejrzewam, że moja partnerka może mieć zaburzenie osobowości z pogranicza (Borderline) Otóż: Często ma napady lękowe i ciężki oddech, a do tego towarzyszą jej zmiany nastrojowe oraz dość mocna gonitwa myśli. Chodzi do psychiatry i skończyła terapię behawioralną, ale martwię się o Nią
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam, objawy, które Pan opisuje, takie jak napady lękowe, ciężki oddech, zmiany nastroju i gonitwa myśli, mogą wskazywać na zaburzenie osobowości typu borderline (Borderline Personality Disorder - BPD), ale tylko wykwalifikowany specjalista, taki jak psychiatra lub psychoterapeuta, może postawić taką diagnozę. BPD charakteryzuje się niestabilnością emocjonalną, intensywnymi i niestabilnymi relacjami międzyludzkimi, impulsywnością oraz lękiem przed porzuceniem. Ponieważ Pana partnerka chodzi do psychiatry i skończyła terapię behawioralną, jest już pod opieką specjalistów, co jest ważnym krokiem w leczeniu. Warto, aby kontynuowała regularne wizyty u psychiatry oraz terapię, jeśli będzie to potrzebne. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) są często skuteczne w leczeniu BPD i innych zaburzeń emocjonalnych. Proszę zachęcić partnerkę do kontynuowania leczenia i otwartej rozmowy z lekarzem na temat wszystkich objawów, które doświadcza. Ważne jest, aby partnerka czuła się wspierana i zrozumiana, co może pomóc w jej procesie leczenia. Pana wsparcie emocjonalne jest również bardzo cenne. Jeśli objawy partnerki są nasilone i wpływają na jej codzienne funkcjonowanie, warto wspólnie zastanowić się nad możliwością kontynuowania terapii lub poszukania dodatkowej pomocy. Wspólna praca nad zarządzaniem objawami i zdrowiem emocjonalnym może przynieść korzyści obu stronom i poprawić jakość Waszej relacji.



Jeśli potrzebuje Pan więcej informacji lub wsparcia, warto również rozważyć konsultację z psychologiem lub terapeutą, który specjalizuje się w pracy z rodzinami i partnerami osób z zaburzeniami osobowości. Taka konsultacja może pomóc Panu lepiej zrozumieć, jak wspierać partnerkę i jak radzić sobie z własnymi emocjami w tej trudnej sytuacji. Terapia dla partnerów może również dostarczyć narzędzi i strategii do radzenia sobie z wyzwaniami, które mogą się pojawić w relacji z osobą z BPD. Proszę pamiętać, że długoterminowa współpraca ze specjalistami oraz wsparcie emocjonalne mogą znacząco poprawić jakość życia zarówno Pana partnerki, jak i Pana samego. Zachęcam do otwartego dialogu i poszukiwania wspólnie najlepszego rozwiązania, które przyniesie korzyści Waszemu związkowi i zdrowiu emocjonalnemu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Moja partnerka nigdy nie miała ze mną orgazmu. Co robić?

Witam, mam kilka pytań związanych z współżyciem ze swoją Partnerka. Mam 17 lat i mój penis ma 13 cm długości - wydaje mi się, że to bardzo mało i nie wiem co zrobić. Moja partnerka ma 16 lat i z tego co mi mówi to nie zaznała nigdy ze mną orgazmu, nie wiem dlaczego i nie wiem co zrobić. A przy pierwszym naszym stosunku ona mówiła mi że jest dziewicą lecz nie wystąpiło żadne krwawienie, i też nie wiem z jakiego powodu. Proszę o szybką odpowiedź, i z góry dziękuje. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 17 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam.

Wielkość członka jest problemem, ale głównie na podłożu psychogennym. NIe sądzę, aby to z tego powodu Pana partnerka nie odczuwała orgazmu. Po rozpoczęciu współżycia kobiety muszą się nauczyć sytuacji (pozycje łóżkowe itp.), które dostarczają im maksimum przyjemności. Jednocześnie poszukiwanie  tych właśnie pozycji może być dla Państwa wyzwaniem i dużą przyjemnością.

Jeśli chodzi o "ten pierwszy raz", to i tutaj mamy do czynienia ze zmitologizowaniem sytuacji. Błona dziewicza jest unaczyniona w odmienny sposób u różnych kobiet i może dojść do jej przerwania bez widocznego gołym okiem krwawienia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty