Moment załamania przy chorobie dziecka

Witam. Moja siostra ma bardzo chore niemowlę, które jest w bardzo ciężkim stanie i nie ma praktycznie żadnych szans na wyzdrowienie. Jednak ona nie przyjmuje tego do świadomości i ciągle tylko planuje przyszłość pod kątem tego, że dziecko przeżyje. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak ją delikatnie przygotować na to, że dziecko może nie przeżyć. Martwię się, że siostra może się całkiem załamać kiedy przyjdzie taki moment, ponieważ ona teraz nie bierze w ogóle tego pod uwagę.

Witam,
Problem choroby dziecka nie jest pani, tylko siostry. Proszę nie brac na siebie odpowiedzialności za to, by uświadomić siostrę. Nie jest to pani zadaniem. Jeśli siostrze tego typu myslenie sprawia problem, to warto, by skorzystała z pomocy specjalisty. W przeciwnym razie jakiekolwiek interwencje są nie na miejscu.

Pozdrawiam

poki dziecko zyje nalezy miec nadzieje...prosze jej nie zabierac siostrze...martwienie sie czyms co jeszcze nie istnieje jest agresja....odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza