Monitorowanie owulacji, pękanie pęcherzyków a ciąża

Witam, brałam Clostylbegyt 5-9 dc, i Estrofem mite 6-11 dc. W 12 dc na usg znalazły się po 4 pęcherzyki graffa w każdym z jajników. Lekarz zalecił stosunki. Odbył się tylko jeden w 12 dc. Potem przeczytałam Państwa artykuł i się wystraszyłam :( Wczoraj 17 dc byłam na usg i okazało się, że wszystkie pęcherzyki pękły. Lekarz "obraził" się za brak stosunków, powiedział, że niepotrzebnie panikowałam. Czy dobrze zrobiłam? Proszę o odpowiedź :( Teraz czekam z obawą co będzie, bo 12 dc stosunek był :(

Szanowna Pani,
Pacjentka która jest stymulowana hormonalnie powinna słuchać zaleceń lekarza prowadzącego, jeśli stosuje zalecenia od wielu lekarzy może to doprowadzić do np.braku skuteczności terapii i dysregulacji hormonalnej.