Mononukleoza a obniżenie odporności

Witam. Czy przebyta pół roku temu mononukleoza może mieć wpływ na obniżenie odporności? Ostatnio często choruję, nawet co miesiąc, zaczyna się od gardła, przez bardzo wysoką gorączkę (zawsze) a kończy na antybiotykach, bo tylko one stawiają mnie na nogi. Dodam, że dbam o zdrowe odżywianie, jem witaminy, ubieram się stosownie do pogody, piję ciepłe napoje, nie wiem co więcej mogłabym robić, żeby stale nie chorować...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przebyta pół roku temu mononukleoza nie ma związku ze zwiększeniem częstotliwości przechodzonych infekcji. W ramach profilaktyki sugeruję skonsultować się z lekarzem POZ i rozważyć zastosowanie szczepionki doustnej.