Mózgowie bez zmian ogniskowych, nie stwierdza się krwawienia śród ani za mózgowego
Od kilku miesięcy boli mnie głowa, w związku z tym zgłosiłem się do szpitala na diagnostykę. Wykonano mi badanie TK głowy bez kontrastu, a oto opis: mózgowie bez zmian ogniskowych, nie stwierdza się krwawienia śród ani za mózgowego. Układ komór symetryczny, nie poszerzony. Przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe. Czy jeśli lekarz radiolog stwierdziłby, np. symptomy guza mózgu to zleciłby badanie z kontrastem? Jeśli tego nie zrobił tzn. że głowa jest czysta, np. od dużego glejaka?

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Tak. Jeśli radiolog zauważył by zmianę, która go by zaniepokoiła to zleciłby podanie kontrastu. Opis świadczy o prawidłowym obrazie radiologicznym mózgu. Stąd też nie było potrzeby badania z kontrastem.
Pozdrawiam.