Możliwość bezobjawowej grzybicy penisa

Witam. Leczyłam się na grzybice pochwy ok. roku temu, lecz choroba powróciła. Mąż nie był u lekarza bo nie miał żadnych objawów. I moje pytanie brzmi czy mąż też może mieć grzybicę penisa bezobjawową przez co u mnie nawraca grzybica pochwy? I jakie np mąż musiał by wykonać badania aby sprawdzić czy na pewno jest zdrowy? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli u Pani męża przez taki czas nie wystąpiły żadne objawy i nie ma żadnych zmian to z dużym prawdopodobieństwem Pani problem nie jest wynikiem bezobjawowej grzybicy. Jednakże, proszę się udać do lekarza i można wykonać posiew z cewki moczowej. Pozdrawiam