Czy partner musi leczyć się razem ze mną?

Posiew z pochwy wykazał eserichia coli oraz enterococus species zazywam gynalgin na tą infekcje bakteryjna ( kuracja 10 dni 1 op) Bym chciała się dowiedzieć czy partner tez musi sie ze mną leczyć tak jak przy grzybicy pochwy???? Bo moj zaprzyjażniony ginekolog powiedział że leczy się partnera tylko przy grzybicy pochwy przy intencjach bakteryjnych nie leczy się partnera ( jeśli nie ma nawrotu za miesiąc czy dwa. Mężczyzn się nie leczy na infekcje bakteryjna.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie, jeżeli partner nie ma żadnych dolegliwości wskazujących na infekcję bakteryjną – a przy zakażeniu bakteriami E.coli zazwyczaj objawy są charakterystyczne i jednoznacznie wskazujące na konieczność rozpoczęcia antybiotykoterapii – to nie ma potrzeby leczenia profilaktycznego.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

Natomiast w przypadku gdy kobieta cierpi z powodu grzybicy pochwy, wskazane jest przeleczenie także jej partnera, ponieważ u mężczyzn kandydoza przebiega często bezobjawowo. Oznacza to, że mężczyznom nie doskwierają typowe dla grzybicy dolegliwości, stąd wskazane jest podjęcie leczenia i u nich niejako na wyrost.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy.

Jeżeli Pani dolegliwości nie ustąpią mimo antybiotykoterapii lub w posiewie wciąż będą obecne te same bakterie, wówczas warto by posiew wykonał również Pani partner. Dopiero dodatni wynik badania będzie wskazaniem do rozpoczęcia kuracji u partnera.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.