Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

przyjmuje się, że leczy się nie wyniki badań, a pacjenta, któremu doskwierają konkretne objawy – w tym wypadku mogące wskazywać na infekcję bakteryjną, spowodowaną E.coli.

Bakterie Escherischia coli stanowią fizjologiczną florę bakteryjną układu pokarmowego – bytują w jelicie grubym, gdzie są nie tylko nieszkodliwe, ale wręcz potrzebne. U kobiet, z uwagi na fizjologicznie małą odległość między pochwą a odbytem, często dochodzi do przeniesienia bakterii – np. podczas niewłaściwej toalety czy podcierania się papierem toaletowym. Natomiast niewielka ilość bakterii, choć w pochwie są niepożądane, nie musi skutkować infekcją intymną.

Więcej informacji na temat E.coli w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bakteria-coli.

Jeśli ma Pani obawy, warto zastosować probiotyk, który wspomoże naturalną barierę przed patogenami w postaci kwaśnego pH, będącego dla bakterii środowiskiem niekorzystnym. Poza tym proszę obserwować, czy nie pojawiają się objawy infekcji, np. w postaci świądu, pieczenia pochwy czy upławów. Dopiero wtedy konieczne będzie wdrożenie antybiotykoterapii.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-ginekologiczne-sprzymierzency-kobiet-w-walce-o-zdrowie-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty