Czy ta sytuacja mogła być dla mnie groźna?

Witam. Wczoraj wieczorem wyciągałam ze swoich dróg rodnych prezerwatywę. Byłam w ogromnym szoku jak to i kiedy się stało. Partner był tak samo w szoku jak ja ale po analizie ostatnich sytuacji doszliśmy do wniosku, że prezerwatywa utknęła tam co najmniej 2 tygodnie temu. Z tego co przeczytałam w internecie jest duże ryzyko infekcji - jednak nie czuje żadnych objawów i brak jakiegokolwiek dyskomfortu sugerującego stan zapalny czy infekcję. Czy mimo wszystko jest powód do obaw?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciało obce w drogach rodnych może być poważnym zagrożeniem i faktycznie stanowić źródło infekcji bakteryjnej. Proszę zapoznać się z tym artykułem, dowie się Pani z niego więcej na temat infekcji intymnych: https://portal.abczdrowie.pl/infekcja-grzybicza-a-bakteryjna.

Natomiast jeżeli nie czuje Pani żadnych dolegliwości w postaci bólu, swędzenia czy pieczenia, nie ma także charakterystycznych upławów o przykrym zapachu, to raczej nie ma powodu do obaw. Niemniej nie ma Pani pewności, kiedy prezerwatywa utknęła w pochwie, więc nie można wykluczyć rozwinięcia się infekcji. Na wszelki wypadek warto w najbliższym czasie szczególnie dbać o higienę intymną oraz zastosować kurację probiotykami dopochwowymi – w postaci doustnej oraz dopochwowej. To bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne są za stworzenie bariery chroniącej pochwę przez patogennymi mikroorganizmami. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-ginekologiczne-sprzymierzency-kobiet-w-walce-o-zdrowie-intymne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.