Czy należy wykonać kolejną kurację Macmiror?

Dzien dobry . Jestem po leczeniu Macmiror Complex 500 , Lactovaginal. Zrobilam badania posiew z pochwy w wyniku wyszlo mi Enterococcous ssp. -pojedyncze oraz Lactobacillus spp.-bardzo liczne Wczesniej (badanie z dnia 12.02.2021)mialam bakterie Coli zarowno w moczu jak i pochwie Leczenie zakonczylam ok 1, 5 tyg. temu. Teraz dostalam okresu.. czy powinnam zaczac kolejne leczenie po zakonczeniu menstruacji?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, by była konieczność wznowienia leczenia – jeżeli przed rozpoczęciem kuracji w posiewie obecne były bakterie E.coli, a obecnie w posiewie nie widać niczego niepokojącego, to nie ma Pani powodu do obaw.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czym-charakteryzuja-sie-bakteryjne-infekcje-pochwy.

Obecność nielicznych bakterii – nawet tych patogennych, przy jednoczesnej obecności fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy w postaci pałeczek kwasu mlekowego nie stanowi wskazania do leczenie.

Jeżeli Pani dolegliwości ustąpiły, a wraz z nimi również infekcja bakteryjna, to sądzę, że może być Pani spokojna. W przeciwnym wypadku warto skonsultować się z ginekologiem.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/flora-bakteryjna-miejsc-intymnych-a-infekcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.