Możliwość ciąży ektopowej

Dzień dobry.OM 26.07,cykle 27dni.20 i 22.08 domowy test ciążowy pozytywny,22.08(dzień spodziew.miesiączki)lekko plamiłam.Myślałam,że się nie udało,ale do 24.08 nie było plemienia zrobiłam progesteron i zaczęłam brać Luteinę(umówiłam się na wizytę u lekarza dop.na wrzesień,lek miałam).Wynik odebrałam 26.08-progesteron 21,wg norm ciążowy.Na wizycie 03.09(6-ty tydzień) lekarz stwierdził,że jama macicy jest pusta.Zlecił beta hcg,wynik będzie 07.09.Co się dzieje,co robić?Czy to ciąża ektopowa?

Piotr Pilarski

Badanie progesteronu jest bardzo nie specyficzne. Proszę poczekać do wyniku b hcg wtedy będzie można różnicować z ciążą ektopową.

Pozdrawiam.