Możliwość ćwiczeń rok po złamaniu nogi

Dzień dobry, rok temu miałam złamaną nogę staw skokowy prawy ze złamaniem kości strzałki. Miałam już 2 rehabilitacje. Teraz czekam na wyjęcie metalu z nogi. Moja noga ciągle jest zastała, spacer sprawia że kostka jest spuchnięta i następnego dnia pobolewa. Nie jest tak elastyczna jak lewa. Chciałabym ćwiczyć ale nie wiem nawet czy powinnam. Czy ta noga już taka zastała będzie? Co powinnam zrobić w dalszym leczeniu? Czy mogę ćwiczyć? Co powinnam ćwiczyć?

Szanowna Pani, jeżeli w badaniach kontrolnych ( w tym RTG ) stwierdzono zrost kostny to może Pani ćwiczyć praktycznie bez ograniczeń. Co do rehabilitacji - to w przypadku utrzymujących się obrzęków należy rozważyć zastosowanie masażu limfatycznego oraz terapii manualnej i kinezyterapii. Materiał zespalający usuwamy -co do zasady- po uzyskaniu zrostu kostnego, najczęściej po minimum roku od zespolenia. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do formy.