Możliwość diagnozowania w kierunku alergii 16-miesięcznego syna

Mój 16 miesięczny teraz syn od września praktycznie cały czas choruje. Głównie łapię zapalenie krtani, ale też dwa razy miał zapalenie oskrzeli, oraz płuca. Czy jest możliwy związek z związek z alergią? Czy takie dziecko jest za małe na badania w tym kierunku? Mieszkam wRabce Zdrój gdzie możliwości są ogromne pod względem diagnozowania dzieci w tym kierunku, lecz niestety mój pediatra mówi, że dziecko powinno być starsze, więc stąd moje pytanie,ponieważ nie wiem czy powinnam dalej prosić ją o to

Lek. Tomasz Budlewski

Z diagniostyką w kierunku alergii jest tak, że teoretycznie można ją diagnozować u maluchów, ale wyniki są mało miarodajne dlatego lepiej poczekać z tym jak dziecko podrośnie. Poza tym jeśli infekcjeutrzymują się cały rok to oczywiście mogą, ale nie muszą mieć związku z alergią.