Możliwość karmienia piersią po leku Solu-Medrol

Witam. Mam 27 lat i od 16 choruję na SM. Aktualnie karmię piersią swoją 10 miesięczną córkę i niestety dostałam rzut (brak czucia ciepła/ zimna w 4 palcach prawej ręki) zastanawiam się czy po solu medrolu można kontynuować karmienie? Moje dziecko jest "cycusiowe" i mimo normalnego jedzenie karmimy się ok 4 razy w ciągu dnia i 3 razy w nocy. Proszę o pomoc.

Solu-Medrol i inne glikosterydy przenikają do mleka matki. W trakcie leczenia nie powinno się karmić piersią poza bezwzględnymi wskazaniami do takiego leczenia. Zazwyczaj po skończonej kuracji Solu-Medrolem stosuje się kontynuację leczenia sterydami w dawkach zmniejszających. Wtedy też nie powinno się karmić piersią.
Okres półtrwania Solu- Medrolu wynosi do 4 godzin i jest to czas, w którym stężenie leku we krwi, surowicy lub osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej, po zakończeniu fazy wchłaniania i dystrybucji. Teoretycznie po 24 godzinach powinien zostać z z krwi wyeliminowany.
Dla pewności należy zrobić nieco dłuższą np 3-5 dniową przerwę pomiędzy leczeniem a karmieniem.