Możliwość laserowego usunięcia żylaków

Witam! Moje pytanie związane jest z wyborem sposobu usunięcia żylaków kończyn dolnych. Byłam już u dwóch lekarzy i każdy mówi co innego. Problemem jest moja żyła, która według jednego doktora biegnie zbyt blisko powierzchni skóry (0,4cm) przez co nie nadaje się do zabiegu laserowego, a jedynie do metody tradycyjnej. Drugi lekarz twierdzi, że laser diodowy 1470nm nie spali mi skóry. Czy mój żylak biegnący fragmentem blisko skóry (0,4cm) nadaje się do usunięcia metodą EVLT z laserem 1470nm?

Witam
Jeżeli średnica niewydolnej żyły nie jest duża można rozważyć również dużo mniej inwazyjny zabieg Echo-skleroterapii. Przy większej żyle sprawdzi się zarówno metoda laserowa. Jednak zawsze istnieje ryzyko przebarwień przy płytko położonych naczyniach.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska