Możliwość operacji krwiaka na siatkówce

WitamJakiś czas temu miałam wylew w oku. Mimo pomocy okulisty/trochę za późno/ pozostał krwiak na siatkówce. Choruję też na jaskrę. Powiedziano mi wtedy, że ten krwiak jest nieoperacyjny. Moje pytanie; czy zmieniło się coś w okulistyce na dzień dzisiejszy, w tej sprawie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani kiedy powstał krwiak, jak była Pani leczona, itd. Trudno zatem ocenić czy zmiana może kwalifikować się do leczenia zabiegowego. Jeśli jednak wtedy krwiak był nieoperacyjny, najpewniej tak samo będzie teraz. Sugeruję jednak konsultację ze specjalistą okulistą.