Możliwość podania rosołu z makaronem dla 6-miesięcznego syna

Witam. Mam 6 miesiecznego synusia. Od kiedy moge mu zaczac goyowac rosolek na kurczaczku z takim malusienkim makaronikiem ? Duzo osób daje takim dzieciom juz prawie wszystko do jedzenia ja jeszcze jestem ostrożna ale moze czas spróbować ?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej może Pani spróbować, jednak jeżeli syn nie będzie miał ochoty na pokarm inny niż mleko matki nie powinno się forsować posiłku. Dziecko samo zasygnalizuje chęć zjedzenia posiłku innego niż mleko matczyne. U niektórych dzieci może to być nawet w wieku ok. 12 miesięcy.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski