Możliwość poprawki makijażu permanentnego brwi 10 dni przed planowaną operacją plastyczną piersi

Czy przed operacja plastyczna(powiekszenie piersi), mozna wykonac poprawke makijazu pernamentnego brwi ( 10 dni przed planowana operacja) czy jest to nie wskazane? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Doradzałabym przełożenie poprawiania makijażu permanentnego na termin późniejszy ze względu na możliwość wystąpienia częstych powikłań, takich jak: infekcja wirusowa w przypadku nosicielstwa wirusa opryszczki lub infekcja bakteryjna w przypadku nieprawidłowych zasad przeprowadzenia zabiegu lub niedostatecznej aseptyki w gabinecie kosmetycznym. Jeśli doszłoby do pojawienia się tego typu miejscowych zakażeń skóry, jest to względne przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, co wiązałoby się z możliwością odroczenia terminu zabiegu. Ostateczna decyzja zależy jednak zawsze od operującego chirurga.