Czy taki zabieg na piersi da trwały efekt?

Witam, czy zabieg push up na piersi polegający na rytmicznym zasysaniu daje trwałe efekty czy efekt będzie chwilowy i piersi wrócą do poprzedniego stanu ?
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zabieg push-up na piersi, o którym Pani pisze w treści pytania, jest znany jako pompa próżniowa lub terapia próżniowa. Polega on rytmicznym zasysaniu tkanek i skóry piersi. Stosowana metoda wykorzystuje specjalne urządzenie, które tworzy próżnię wokół piersi, powodując ich tymczasowe uniesienie i powiększenie.

Niestety efekty takiego zabiegu są zazwyczaj tymczasowe. Mechanizm działania polega na zwiększeniu przepływu krwi do tkanek piersiowych oraz na chwilowym rozciągnięciu skóry i tkanki tłuszczowej. Po zakończeniu sesji piersi mogą wydawać się pełniejsze i bardziej uniesione, jednak te rezultaty utrzymują się zwykle tylko przez kilka godzin lub dni, w zależności od indywidualnych cech organizmu. U niektórych kobiet efekt będzie bardziej widoczny i trwały a u innych mniej.

Stałe efekty można osiągnąć jedynie poprzez bardziej inwazyjne metody, takie jak chirurgiczne powiększanie piersi implantami lub przeszczepem tłuszczu.

Podsumowując, zabieg push-up na piersi przy użyciu zasysania nie zapewnia trwałych efektów. Piersi wracają do swojego poprzedniego stanu po krótkim czasie. Dla długotrwałych rezultatów konieczne są bardziej zaawansowane metody medycyny estetycznej.

Aby dowiedzieć się jaka metoda powiększenia piersi będzie dla Pani bezpieczna i da satysfakcjonujący efekt, trzeba udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Specjalista oceni potencjalne ryzyko, zaproponuje zabieg, a także zleci odpowiednie badania, aby procedura była bezpieczna. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/powiekszenie-piersi

https://uroda.abczdrowie.pl/wyglad-piersi https://uroda.abczdrowie.pl/podniesienie-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/medycyna-estetyczna-jakie-problemy-pozwala-zwalczyc-czy-jest-skuteczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.