Możliwość przedstawienia wyników dotyczących grypy krwi z pierwszej ciąży

Witam, mam pytanie: jestem drugi raz w ciąży więc lekarz prowadzący zlecił mi wykonanie badań m.in. ustalenia gr. krwi . Jeżeli ja mam badanie z pierwszej ciąży to czy muszę wykonać takie badanie drugi raz? KLAUDIA

Jeśli ma Pani dokument z laboratorium bądź centrum krwiodawstwa (ale nie grupę krwi z poprzedniej karty ciąży czy wypis ze szpitala), to nie trzeba ponownie oznaczać grupy krwi , ale trzeba oznaczyć przeciwciala odpornościowe. Pozdrawiam