Osłabienie ekspresji RhD w badaniu grupy krwi

Proszę o interpretację mojego wyniku badania grupy krwi. Zawsze przy pobycie w szpitalu miałam robione badanie grupy krwi, miałam A Rh (dodatni). Obecnie byłam w szpitalu i również robione było badanie grupy krwi. Jak odebrałam wypis ze szpitala to okazało się, że mam A RhD-(ujemny), osłabienie ekspresji RhD, fenotyp Cc ee K-. Czy możliwa jest taka zmiana.

Witam!
Warto byłoby skontaktować się z laboratorium, które wykonuje oznaczenia grupy krwi dla tego szpitala i wyjaśnić kwestię rozbieżnych wyników (na wypisach szpitalnych zdarzają się błędy). Być może na podstawie posiadanych przez nich wyników (lub dorobienia dodatkowego oznaczenia) byłoby możliwe wyrobienie dla pani karty krwi (jest to najbardziej wiarygodny dokument jeśli chodzi o grupę krwi). Jeśli nie uda się tego załatwić w tym miejscu, proponuję kontakt w sprawie wyrobienia "krewkarty" z najbliższym centrum krwiodawstwa. Kartę taką należy nosić ze sobą zawsze, tak jak dowód osobisty. Przy każdej wizycie w szpitalu (zwłaszcza przed planowanym zabiegiem) należy zgłaszać fakt posiadania słabego antygenu D - jako biorca krwi będzie Pani traktowana jako Rh ujemna.
Jest to bardzo istotne w przypadku, gdyby potrzebowała Pani pilnego przetoczenia krwi, np. po wypadku czy operacji. Z uwagi na bezpieczeństwo Pacjenta osoby ze słabym antygenem D traktuje się jako Rh ujemne. Niebezpieczeństwo stanowi fakt, że organizm teoretycznie posiada antygen D, ale jest on na tyle słaby, że kiedy do krwioobiegu trafi krew z silnym antygenem D, nasz układ odpornościowy nie rozpoznaje go i traktuje jako "obcy". Następuje reakcja odpornościowa przeciwko krwi z "obcym" antygenem, co wiąże się z powikłaniami potransfuzyjnymi.