Możliwość przesunięcia przerwy w tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne regularnie od paru miesięcy. Kolejna przerwa tygodniowa wypada na mój świąteczny wyjazd. Czy jest możliwość przesunięcia tej przerwy? Mogę przyjąć np tydzień tabletki z kolejnego opakowania i wtedy zrobić przerwę czy po prostu bez odstawiania całe kolejne opakowanie ?

Obie wersje są dobre. Jeśli weźmie Pani dwa opakowania bez przerwy miesiączka wystąpi po drugim opakowaniu