Możliwość przyjmowania leku Escitalopram do końca ciąży

Witam!!Jestem w 5 miesiącu ciąży i od ponad roku biore Escitalopram.Mój lekarz kazał mi brac po pół tabletki czyli 5mg dziennie i odstawić w 3 trymestrze.Próbowałam wczesniej przestac brać jednak wszystkie objawy nerwicy powróciły.Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie odstawienia bo chodzę do pracy,autem kieruje a bez tabletek niestety nie dam rady.Czy te tabletki bardzo szkodzą dziecku czy mogę je brac do końca???

Piotr Pilarski

Przyjmowanie tego leku szczególnie w ostatnim trymestrze zwiększa ryzyko rozwinięcia nadciśnienia płucnego noworodka. Może warto byłoby zrezygnować z pracy oraz prowadzenia samochodu przez ostatnie 3 miesiące.

Pozdrawiam.