Zmiany trądzikowe po odstawieniu antykoncepcji i stosowaniu leków w leczeniu gruźlicy

Witam i prosze o pomoc.Od kilku lat brałam tabletki antykoncepcyjne,ostatnie to sylvie 20,musialam przestac je brac bo zachorowałam na grózlice i biore leki do dzisiaj (RIFAMAZID).Po 2 miesiacach od odstawienia tabletek strasznie wysypało mnie trądzikiem na twarzy dekolcie i plecach,nic nie pomaga.podobno powrót do tabletek anty.moze pomóc,lecz czy coś to pomoze jezeli biore ten lek na grózlice?Nie chodzi mi teraz o zabezpieczenie przed ciaza tylko o poprawe mojego wygladu.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne badanie lekarskie aby moc sie wypowiedziec w tej kwestii i zalecic odpowiednie dalsze postępowanie. proponuję udac się do lekarza dermatologa.