Niedoczynność tarczycy i ryzyko przybrania na wadze po odstawieniu plastrów hormonalnych

mam niedoczynnosc tarczycy i biore plastry hormonalne nalepiam na cialo ,nie potrafie schudnac a moj lekarz bada mi poziom co 3miesiace i mowi ze jak odstawie leki bo taka mialam ochote to mi mowi ze przytyje bardzo,czy jak ostawie leki to moze mi sie cos stac zlego czy moglabym przestac i sprobowac zyc bez?czy raczej przestac brac antykoncepcje?ale jak sie zabezpieczac wtedy?dodam ze mam tarczyce od polowy ciazy zaczelam od tiroxin25teraz 75 prosze o rade

Nie musi być tak, jak Pani pisze - po odstawieniu antykoncepcji waga niekoniecznie musi wzrosnąć od razu.
Kwestia odpowiedniego prowadzenia niedoczynności tarczycy, aby TSH było w normie.

Nie bardzo rozumiem, czy mówiąc o odstawieniu leków ma Pani na myśli leki na tarczce czy plastry antykoncepcyjne ? Sposobów antykoncepcji jest wiele, można zmienić na coś innego. Wymaga to jednak rozmowy, żeby się dowiedzieć co Pani potrzebuje. Ew proszę o telefon