Objawy po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych

Jakie są objawy po odstawieniu plastrów antykoncep. Gdy mam tydzień na okres, czyli bez plastra ból głowy rozsadza i czaszkę - dosłownie, a z bólu aż jest mi nie dobrze. Migren czy bólów głowy poza tym czasem nie miewam. Jak długo taki ból będzie się utrzymywał, gdybym zdecydowała się na przerwę w stosowaniu plastrów i odstawiła je.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie można jednoznacznie stwierdzić czy opisany ból jest spowodowany stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym. Ewentualne odstawienie antykoncepcji należy skonsultować z lekarzem ginekologiem.