Możliwość przyjmowania leku Macmiror Complex 500 w 5. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 5 tyg ciąży. Od dłuższego czasy zmagam się z infekcją bakteryjną pochwy. Nie jest bardzo uciążliwa. Nie mam upławów, nie ma nieprzyjemnego zapachu, nic mnie nie boli, jedynie czasami uczucie swędzenia. Lekarz przepisał mi Macmiror Complex 500. Czy on jest bezpieczny w ciąży? Za 5 dni mam wizytę u innego lekarza, który będzie prowadził moja ciążę. Nie wiem czy brać ten lek czy poczekać na wizytę?

Witam. Lek jest bezpieczny w okresie ciąży. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i pamiętać że Nieleczone infekcję również mogą być potencjalnie groźne dla dziecka.