Możliwość przyjmowania pięciu antybiotyków dziennie

witam, usg wykazało że mam powiekszone węły chłonne odczynowo pod żuchwą,rozmiar 1,15mmx 0,45 mm.Lekarz rodzinny przepisał mi antybiotyk Ospen 1500 2 razy po 2 tabletki dziennie plus jedna tabletka wieczorem antybiotyku Azitrox 500-czyli razem 5 antybiotyków dziennie !!!-czy taka dawka nie jes za duża i czy udac się do laryngologa czy poczekać na wyniki leczenia lekarza rodzinnego.Czy zastosowana w takim wydaniu antybiotyko- terapia jest słuszna?Pozdrawiam, Jan

Lek. Tomasz Budlewski

Trudno mi coś doradzić bo nie wiem jakie ma Pan objawy, bez badania podmiotowego chociazby gardła. Podejrzewam że lekarz który Pana badał mając te informację postawił słuszną diagnozę i wdrożył prawidłowe leczenie. Co do antybiotyków to to że to jest 5 tabletek nie ma nic do rzeczy. Przyjmuje Pan jedynie 2 leki. Nie ma przeciwskazań do łączenia antybiotyków, natomiast nie wiem czy w Pana przypadku to konieczne. To badanie usg węzłów nic mi nie mówi... ważniejsze są objawy i badanie przedmiotowe. Ospen to antybiotyk z wyboru w przypadku anginy. Może lekarz coś wspomniał?? Azitrox przy infekcjach bakteryjnych o etiologii atypowej (objawy- stan podgorączkowy, kaszel, bóle mięśni, bóle głowy).