Możliwość samodzielnego odstawienia tabletek antykoncepcyjnych po 5. latach przyjmowania

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy po 5 latach brania antykoncepcji mogę tabletki tak od tak odstawić sama bez konsultacji z lekarzem? Dodam, że juz raz próbowałam i przez pierwsze trzy miesiące miałam miesiaczkę a potem przez trzy nie miałam i w końcu dostałam luteinę która wywolała miesiączkę ale lekarz ponownie przepisał mi tabletki. proszę o odpowiedź. Chciałabym przestać brać tabletki.

witam,
może Pani dokończyć ostatnie opakowanie i już nie przyjmowac kolejnego.
W razie niepokojących objawów - skonsultować się z ginekologiem.
Chyba że tabletki zostały przepisane ze względu na problemy hormonalne, to wówczas lepiej skonsultować się z lekarzem wcześniej,