Możliwość tężca po skaleczeniu się w palec szybą

Czy moglam dostac tezca od skaleczenia sie w palec szyba z mebli? Lecialo mi duzo krwi polalam woda utleniona i zrobilam opatrunek minol juz tydzien a miesnie mnie bardzo bola u rak i nog dodam ze mialam szczepienie na tezec 30 grudnia 2010 r boje sie i nie wiem czy te bole moge miec od nerwow czy od tezca

Lek. Tomasz Budlewski

Zakażeniem tężcem jest raczej mało prawdopodobne, a czy przeszła Pani pełen cykl szczepienia? proponuję koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.