Kość skokowa złamana a uprawianie sportu

Witam serdecznie. Mam 18 lat. Dnia 28 czerwca tego roku doznałem kontuzji stopy. Złamano mi kość skokową. Lekarz wspominał coś o bloczku. Powodem urazu było silne kopnięcie przez zawodnika z drużyny przeciwnej. Dnia 22 lipca idę na kontrolę oraz ściągnięcie gipsu. W jakim czasie będę mógł w pełni zdrowia uprawiać dyscypliny sportowej po złamaniu kości skokowej? Jak długo trwa okres rekonwalescencji? I czy po złamaniu kości skokowej konieczna jest rehabilitacja czy wystarczy pochodzenie w gipsu i po zdjęciu gipsu można już wrócić do normalnego funkcjonowania? wiem, że na pewno na początku będę musiał się oszczędzać, a szczególnie będę musiał oszczędzać kość skokową, ale mimo to chciałbym jak najszybciej wrócić do treningów i uprawiania sportu. Co robić? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź w mojej sprawie i serdecznie pozdrawiam.

Szanowany Panie - odpowiedź jest uzależniona od rodzaju złamania ( która z części kości skokowej, złamanie z pzremieszczeniem lub nie itd) oraz postepu zrostu ocenianego na podstawie kontrolnego zdjęcia rtg, a w przypadkach wątpliwych na podstawie CT. Pierwotny zrost kostny to minimum 6tyg. Biorąc pod uwagę fakt,że wg Pana opisu jest to złamanie śródstawowe czas uzyskania zrostu bez przebudowy kostnej, przy braku powikłań podczas leczenia należy określić na m i n i m u m 12 tygodni. Jednak o pzrebiegu leczenia na bieżąco oraz dalszym postępowaniu decyduje prowadzący Pana ortopeda i on powinien udzielić Panu odpowiedzić odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące rokowania co do Pana stanu zdrowia. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do" pełnej formy."