Możliwość zapłodnienia poprzez przeniesienie spermy z ręki do okolic intymnych

witam serdecznie, mam problem. chciałam zapytac czy możliwe jest zapłodnienie w nastepującej sytuacji. Mianowicie miałam kontakt ze spermą ( była na ręce i było jej mało) ręka została wytarla, ale nie umyta. W ubikacji dotknęłam tą ręka papieru którego używałam oraz bielizny która miałam na sobie. chciałam zapytac czy w ten sposob moge byc w ciazy? z obliczen wynika ze mialam dni niepłodne, jednakże czy jest możliwość zajscia w ciąze tym sposobem w dni płodne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje.