Możliwość zarażenia wirusem HIV drogą pokarmową

Witam. Moje pytanie dotyczy wirusa hiv.Czy jest możliwe zarażenie drogą pokarmową? np.jeśli zjadłoby sie jakis pokarm zabrudzony w nie widoczny sposób zakażoną krwią? ile wogóle wirus żyje poza cialem? gdyż różne żródła podają różne wielkości i czy mycie rąk wodą z mydłem niszczy wirusa?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie istnieje możliwość w założeniu, że gdzieś u osoby spożywającej zakażony krwią pokarm jest jakieś skaleczenie/rana np w jamie ustnej.