Możliwość zatrzymania rozwoju choroby przy marskości trzustki

dzień dobry Mam pytanie ostatnio wyladowałem a szpitalu na trzy tygodnie okazało sie że ma uszkodzoną trzustke w 30 % czyli tak jak mi oznajmił lekarz jest to marskość trzustki z tego co sie orientuje jest to raczej proces nie odwracalny, czy jest chociaż możliwość zatrzymania rozwoju choroby czy raczej mój stan tylko się może pogorszyć, i mam jeszcze jedno pytanie miałem robiony tomograf komputerowy 3 razy czy to daje w 100% potwierdzenie że trzustka jest aż tak uszkodzona

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy wszystko od prawdopodobnej przyczyny wystąpienia choroby. Bez zebrania dokładnego wywiadu nie można udzielić odpowiedzi. Sądzę, że rozpoznanie jest wiarygodne po wykonanych badaniach, oczywiście oprócz TK były na pewno robione inne badanie, chociażby laboratoryjne.