MRI głowy ze względu na bóle i zawroty
Witam , mialem MRI glowy ze wzgledu na bole glowy i zwroty i w jednym z punktow opisu jest : Podśluzówkowo w lewym zachyłku Rosenmüllera widoczna torbiel retencyjna o śr. ok. 4mm. Czy to jest w noso-gardle i jak grozne to jest ?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Dziecko autystyczne w przedszkolu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.
Witam serdecznie,
Zachyłek Rosenmüllera to struktura należąca do jamy nosowo-gardłowej. Jest to szczelinowata przestrzeń położona tuż za ujściem gardłowym trąbki słuchowej lub też sama okolica jej ujścia. Torbiel z kolei jest zmianą łagodną. Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub otolaryngologiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.