Mroczki przed oczami, mrowienie w ręce i twarzy

Witam od dwóch dni najpierw widzę tzw mroczki przed oczami, jak to przejdzie to czuję mrowienie w lewej ręce i przechodzi do lewej części twarzy - dokładnie czuję mrowienie w po lewej stronie ust. Trwa to mniej więcej 5 minut po czym czuję lekki ból głowy. Przez ostatnie dni dużo piłam kawy i alkoholu, czy to może być wypłukanie z organizmu elektrolitów lub witamin?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Pani dolegliwości jak najbardziej mogą być związane z obniżonym poziomem elektrolitów oraz zwykłym, wydawałoby się błahym przemęczeniem. Proszę zadbać o odpowiednią dietę, ilość snu oraz uzupełnienie niedoborów. Gdyby jednak dolegliwości nie ustępowały lub uległy nasieniu wskazana jest wizyta u lekarza.

Objawy wskazują najprawdopodobniej na aurę migrenową: charakterystyczny rozkład drętwienia, szybkie ustępowanie, a potem ból głowy
Mogą też stanowić objaw ogniskowego niedokrwienia mózgu.
Częste picie alkoholu i nadużywanie kawy prowadzi do wielu zaburzeń: niedoborów pokarmowych, witaminowych i elektrolitowych, zaburzeń krążenia krwi i uszkodzenia wątroby. Warto pomyśleć o zmianie trybu życia i przebadaniu się
Szkody odległe mogą być poważne: emocjonalne, zdrowotne i życiowe....

Być może ale wizyta u neurologa konieczna - skąd Pan jest?
Celowe (sądzę) NMR kanału kręgowego odcinka szyjnego