Bolesność serca, mroczki przed oczami a możliwe dolegliwości

mojej babci najpierw było strasznie duszno , później widziała mroczki przed oczami nie była wstanie utrzymac się na nogach ani utrzymać szklanki , miała niskie cisnienie 50na 30 iu skarzyła się na ból serca i głowy . była blada i mówiła niewyraźnie i od rzeczy wg nie mozna było jej zrozumie c a jej serce powoli przestawało bić co jej było ?

Aleksander Ropielewski

Objawy są mało specyficzne i bez przeprowadzenia badania nie sposób tego stwierdzić. Mogły to być zaburzenia pracy serca, jego niewydolność lub objawy udaru mózgu, zaburzeń elektrolitowych z najczęstszych przyczyn.

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na TIA - przemijajacy napad niedokrwienia, radziłabym udac się z babcią do lekarza i nastepnym razem nie bagatelizować takich objawów.
Pozdrawiam