Pulsowanie po lewej stronie twarzy u 25-latka

Pulsowanie po lewej stronie twarzy. Od 2 dni pod lewym okiem, a także w okolicach wargi również po lewej stronie zauważyłem pulsowanie żyłki i ciągły ruch mięśnia (?). Czego mogą być to objawy? Jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim podejrzewać należy zaburzenia elektrolitowe (do których mogło dojść wskutek nadmiernego pocenia się podczas upałów), w dalszej kolejności wykluczyć należy też nadciśnienie. Warto więc zmierzyć ciśnienie i pić nie tylko czystą wodę, ale też płyny bogate w elektrolity oraz unikać alkoholu. Jeżeli problem nie będzie ustępował, to konieczna będzie wizyta u lekarza.