Pulsowanie po lewej stronie brzucha

Witam, mam 21 lat. od pewnego czasu odczuwam nieprzyjemne bardzo mocne pulsowanie po lewej stronie w dole brzucha. jest to bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Co to może byc? bardzo proszę o odpowiedź. Z poważaniem Magda

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dalsza diagnostyka zależy od charakteru i momentu występowania dolegliwości - czy mają związek z przyjmowanym pokarmem, ruchem, porą dnia, cyklem miesiączkowym. W pierwszej kolejności wskazany jest kontakt z ginekologiem i wykluczenie ew. dolegliwości ze strony jajników.