Malformacja chiari I

Stwierdzono u mnie malformacje chiari I: Migdałki móżdżku wydłużone, prawy migdałek około 8 mm, lewy około 6 mm poniżej poziomu otworu wielkiego. Jak leczy się ten zespół i jakie skutki może powodowac? Czy prowadzi do inwalidztwa?

Malformacja Chiari - jest to nieprawidłowość anatomiczna polegająca na tym, że pewne struktury w móżdżku położone są niżej niż powinny leże ( powinny być położone powyżej otworu wielkiego).