Na co może wskazywać drętwienie i mrowienie stóp?

Dzień dobry, od dłuższego czasu mam mrowienie i drętwienie stóp. Rwiacy ból od kolana w dół i zaawansowane żylaki kończyn dolnych. Od kilku dni jest mi słabo, nie mam apetytu, mam niskie ciśnienie i odczuwam czasami zimno i dreszcze. Czy te obiady mogą być spowodowane żylaki? Czy to coś poważnego? Byłam u lekarza rodzinnego, ale uznał, że to jakaś infekcja i zalecił odpoczynek.
KOBIETA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

mrowienie, drętwienie stóp oraz rwący ból to objawy, które mogą mieć różne przyczyny. Objawy te nie są jednak typowe dla żylaków. Żylaki mogą powodować uczucie ciężkości, ból, obrzęk, a nawet owrzodzenia skóry, ale niekoniecznie mrowienie i drętwienie. Warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, który może dokładnie zdiagnozować problem.

Dodatkowe objawy takie jak uczucie słabości, brak apetytu, niskie ciśnienie, czy dreszcze mogą sugerować ogólny problem zdrowotny, taki jak infekcja lub inne schorzenie. Jeśli lekarz rodziny uznał, że jest to infekcja, to konieczne jest dalsze badanie w celu ustalenia dokładnej przyczyny i przepisania odpowiednich leków.

Warto również skonsultować się z lekarzem specjalistą, np. neurologiem lub kardiologiem, aby ocenić stan układu nerwowego i serca.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odczuwam-mrowienie-stopy

https://portal.abczdrowie.pl/mrowienie-i-dretwienie-konczyn-w-nocy-czy-to-powod-do-niepokoju

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.