Na co wskazują moje badania glukozy I krzywej cukrowej?

Witam, Bardzo proszę o interpretację wyników. Badanie glukozy na czczo :5.8 oraz po 3 tygodniach 6.2 Krzywa cukrowa 3 punktowa wykonana 2 miesiące po badaniu glukozy: 5.62 11.70 8.78 Bardzo proszę o informację czy w takim wypadku należy rozpoznać cukrzycę typu 2 czy wyniki na to nie wskazują. Dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tak jak pisałam takie wyniki wskazują raczej na nieprawidłową tolerancję glukozy, co jest stanem przedcukrzycowym. Oczywiście taki wynik wymaga konsultacji z lekarzem prowadzącym w celu weryfikacji rozpoznania i ustalenia sposobu dalszego postępowania.